Piraadinädalavahetus ja üldkoosolek 2016

Üldkoosolekul on seekord minialistlik ametlik osa ja ühistegevusele suunatud sisuline osa, kus osalevad lisaks meie kohalikele aktivistele ka muude maade piraadid. Ametlikul üldkoosolekul osaledes saate teha oma miinimumi ja anda oma hääle sellele, mis suunas Piraadipartei peaks edasi liikuma. Kui tahate aga neid suundi endid määratleda või saada aimu, mida piraadiaktivism tegelikult tähendab, siis osalege sisulise töö tegemisel enne koosolekut ja tulge üritustele neljapäeval-reedel.

Ametlik osa

Aeg: laupäev, 21. mai 2016 kl 10-14

Päevakord

2. Tegevuskava ja eesmärgid järmisteks aastateks
3. Manifestide ja koostööplaanide kinnitamine
4. Juhatuse liikmete valimine
5. Kohapeal algatatud jne
 
Üldkoosolek toimub nagu ikka, püüame tagada võimalust ka üle neti osalemiseks (info koosoleku alguses siinsamas), aga mugav on siiski kohale tulla. Kui sa pole kinde, kas saad kohale tulla, siis oma hääle mitte raisku minemine kindlusta sellega, et volita keegi end koosolekul esindama. Seda on kindluse mõttes soovitav teha ka nendel, kes osalevad üle neti. Juhatuse kandidaadid võiks oma plaane hakata liikmetele võimalikult varakult tutvustama.
 
Osalemine üle neti toimub #piraadipartei kanalis PirateIRC peal.
 
CC BY 4.0 TrueActivist.com http://www.trueactivist.com/creepy-art-installations-reveal-how-youre-always-under-surveillance/

Sisuline töö

Aeg: neljapäev 19. mai kuni laupäev 21. mai
Koht: Tallinna kesklinn
 
Käetõstmine laupäeva, 21. mai ennelõunal on jäämäe veepealne osa. Tegelik töö ja arutelu algab neljapäeval ja kulmineerib hilistel öötundidel reede ja laupäeva vahetusel. Laupäeval eelkõige vormistame varem tehtud töö taasesitatavas ja kommunikeeritavas vormis. Kes tahavad asjaga sisuliselt tegeleda, need on oodatud meiega liituma hiljemalt reede õhtul.
 
Sotsvõrgustikus organiseerumiseks kasutame Twitteri hashtage #talsinki, #pirates ja spetsiifilisema info jaoks #talsinkipirates, olemas on ka Facebook'i sündmus. Inglise keeles leiab infot http://piraadipartei.ee/talsinkipirates2016.

Neljapäev, 19. mai

Alustame jälgimisühiskonna töötoaga, kus valmistame ette 20. mai kampaaniaks, arutame jälgimisolukorda Eestis ja ehitame libavalvekaameraid, mida järgmisel päeval kasutada. Töötuba toimub kuskil Telliskivi kvartalis Pudeli baari teise korruse saalis, Telliskivi 60A. Oodatud on kõik, kellele pakub huvi jälgimisühiskonna temaatika, mida selle vastu teha ja kuidas ning need, kellele meeldib käsitöö.

Reede, 20. mai

Päeval teeme meediatööd, Tallinnas on külas ka europiraat Julia Reda, kes osaleb Marju Lauristini e-Eesti visioonikonverentsil [1].
 
Õhtupoolikul võtame Julia Reda kampa ja arutame huvilistega riigiaparaadi läbipaistvuse, vilepuhujate kaitse jm seadusloome üle, võttes taustaks vastavad seadusmuudatused või praktikad Euroopa Liidus [2] ja Islandi International Modern Media Institute programmi [3]. Kaasame arutellu nende teemade eestkõnelejaid Eestist.
 
Õhtul kl 19 paiku liituvad meiega ametivennad Soomest ja Rootsist ja asume üheskoos ellu viima neljapäeval ette valmistatud libavalvekaamerate kampaaniat sildi all: "Ausal inimesel pole midagi varjata!" Paigaldame kaameraid ja teeme koos teavitustööd, meie staabiks on kultuuriklubi Kelm Vene tn 33. [4]
 
Enne kl 21 võtame ette Kaur Kenderi, kui teda pole sõnavabaduse näidisprotsessis veel vangi pandud, ja uurime, kas just tema on meie presidendikandidaat. [5] Kui kõik tundub okei, siis anname sellest ka meediale teada, vajadusel tõstame sel teemal laupäeval kätt.
 
Kuskil peale kl 21 hakkavad Kelmis andma kontserti Estbel ja Seitsmes Meel [6]. Nende vaikne õhtumuusika annab ühtlasi meile võimaluse baaris suht segamatult oma asju arutada, räägime nii omaenda plaanidest sügiseks kui ka koostööst Soome ja Rootsi piraatidega. Teeme täiendusi manifestidesse, visandame koostöömemorandumeid jne jne.
 
Alates kl 00 hakkame koos meiega ühte sammu käivate DJ-dega mängima "autoriõiguse koormata" muusikat [7] ja töö jätkub sektsioonides. Staabiks on endiselt kultuuriklubi Kelm, aga lõppkokkuvõttes on nüüd kõik vabad organiseeruma omal viisil. Ainus tingimus on, et töö viljad jõuavad kohale laupäeval kl 10-14 vahel P. Süda tn 1.

Laupäev, 21. mai

Kl 10 hakkame pihta üldkoosolekuga. Jah, see on vara, aga kes käskis nii hilja magama minna? Või kes üldse käskis magama minna?
 
Hiljemalt kl 13:37 oleme kõik kokkulepped vormistanusd ja läbi hääletanud.
 
Kui me ei teinud juba millalgi reedel pilti Islandi piraatide toetuseks vmt, siis kvoorumi olemasolu korral jalutame Islandi väljakule ja teeme seal grupipildi.
 
Kl 14 oleme vabad nagu linnud.

Mis edasi saab?

  • Narvas on eelarvamusfestival, kus Märt Põder on paneelis kodanikuajakirjanduse teemal. [8]
  • Von Krahlis on Kopli lahe piraatide ühe ninameestest plaadi "Must lipp" esitluskontsert. [9]
  • MIMstuudios on digitaalpoeesia õhtu. [10]

Aga laiemas plaanis sõltub edasi saama hakkav sellest, mis kohustusi me endale võtame ja kas me suudame neid ka täita.

Viited