Internatsionaal jäi kaaperdamata ning jätkab rahulikul kursil

Vastavalt reedesele äkk-koosolekule otsustasime siiski anda oma panuse internatsionaali üldkoosoleku õnnestumisse ja meie otsus oli igati õige, sest ǘldkoosolekule püüdis end meie rakukese ametliku esindajana meldida üks meie tuntud lahkusuline.

Üldkoosolekul endal väga pöördelisi otsuseid ei tehtud, võeti vastu kaks uut vaatlejaliiget, anti ülevaade raamatupidamisest, kurdeti kasinalt laekuvate liikmemaksude pärast, tehti juhatusele ülesandeks vaadata keeleliselt üle põhikiri jmt. Mingis mõttes on edasiminekuks, et seekord suurt skandaalsust polnud ja rahaasjade puhul näidati reaalseid tehinguid ja summasid, polnud hämamist pangaarvete teemal, kuhu ei saa ligi jne.

Juhatus on seega teinud asjalikku administratiivset tööd, kuigi unistused suurest ja inspireerivast rahvusvahelisest koostööplatvormist on jätkuvalt ellu viimata ja meililistides jm kanalites on suhtlus pigem vähenenud kui suurenenud. Üldkoosoleku lubaduste hulka kuulus ka septemberis liikmete delegaatidele digidemokraatia kanali avamine, et edaspidi sellseid koosolekuid lihtsamini läbi viia ja vältida ootamatusi.

Piraadi on jaoks küll veidi harjumatu, et igav ja ilma millegi põrutavata koosolek on tegelikult positiivne, aga ka kiiresti neutraliseeritud kaaperdamiskatse oli pigem harjumuspärane vahejuhtum kui midagi, mis põhjustaks lõputuid sõnasõdasid sotsmeedias. Koosolekul osales ka vähem riike kui eelmisel aastal, järele on jäänud esindajad, kel on mõneti optimistlikum suhtumine internatsionaali ja selle potentsiaali. Juhatus lubas muuhulgas vastata meie varasematele kirjadele seoses liikmemaksuga, mille maksmisel soovisime soodustust.

Niimoodi rahulikult korralikku tööd tehes võib internatsionaal tulevikus täitsa kasulikuks osutuda.

Eesti piraate esindas koosolekul Eero Elvisto, alguseks oli kohal ka Märt Põder. Järgmise nädala lõpus on ilmselt Tallinnas veel üks kokkusaamine, püsige lainel!
 

Sildid: